Lithuanian

D.U.K.

Kaip veikia E85EU adapteris?
Kad automobilis galėtų naudoti aplinką tausojančius degalus bioetanolį E85 (85% bioetanolio +  15% benzino) į variklio degimo kamerą turi patekti didesnis kuro kiekis, išlaikant optimalų oro-kuro santykį. Išlaikyti optimalų santykį padeda E85EU adapteris.
E85EU adapteris yra tiesiogiai jungiamas prie kuro purkštukų, nepažeidžiant originalios automobilio elektros instaliacijos.
Skaitmeninis E85EU adapteris, analizuodamas lambda zondo duomenimis pagal specialią programą, reguliuoja automobilio oro-kuro mišinį. Lambda zondas pastoviai analizuoja automobilio išmetamąsias dujas ir perduoda duomenis automobilio valdymo kompiuteriui, kuris kartu su bioetanolio adapteriu labai tiksliai reguliuoja į degimo kamerą įpurškiamo kuro kiekį, kas leidžia optimaliai naudoti benziną, bioetanolį E85 ar bet kokį benzino-etanolio mišinį. Sumontavus E85EU adapterį, benzino sunaudojimas išlieka nepakitęs, tačiau su adapteriu automobilis gali naudoti ne tik paprastus degalus, bet ir aplinką tausojančius, švarius, atsinaujinančius bei pigesnius E85 degalus.

Ar adapteris pakeičia automobilio originalumą?
NE. Montuojant sistemą iš esmės nėra pakeičiamas automobilio originalumas. E85EU adapteris yra prijungiamas prie originalios automobilio elektros instaliacijos nepažeidžiant laidų. Adapteris, esant reikalui, gali būti pašalintas be žymės.

Ar bioetanolis nekenkia automobiliui?
Ne! JAV atlikti tyrimai rodo, kad E85 (degalai kurių pagrindą sudaro bioetanolis) ne tik puikiai tinka automobiliams, pagamintiems po 1980 m., bet ir savo charakteristikomis pralenkia paprastą E95 benziną. Etanoliu varomas automobilis dirbs švariau, vėsiau, turės daugiau galios, o to pasėkoje tarnaus ilgiau.

Kaip bioetanolio naudojimas įtakos kuro sąnaudas?
E85EU adapterio gamintojų atliktų bandymų duomenimis kuro sunaudojimas kinta nuo 2 iki 20% (vidutiniškai 15%). (Pasiskaičiuokite kiek galite sutaupyti)Su E85 nuvažiuotų kilometrų skaičius sumažėjimas, lyginant su E95, atsiranda ne dėl E85EU adapterio, bet dėl cheminių bioetanolio savybių. Tačiau, net jei nuvažiuotų kilometrų skaičius nukenčia atsiminkite, kad su etanoliu automobilis dirbs švariau, padidės jo galia (apie 5%), naudosite pigesnius degalus ir prisidėsite prie kovos su oro tarša bei paremsite vietinius žemdirbius.


Kaip montuojamas E85EU adapteris?
E85EU adapteris montuojamas nepažeidžiant originalios automobilio elektros instaliacijos. Adapterio laidai prijungiami originalią automobilio elektros sistemą atitinkančiais kištukais. Automobilyje nereikia gręžti skylių, dėti papildomų kuro bakų, vedžioti naujų kuro linijų ar tampyti laidų po automobilio saloną bei pajunginėti valdymo mygtukų. Sistema veikia visiškai autonomiškai ir po instaliacijos galite pamiršti, kad ji yra automobilyje. Tereikia prisiminti, kad nuo šiol į kuro baką galite piltis aplinką tausojančius, švarius ir pigesnius E85 degalus.


Ar benzino-bioetanolio mišinys dega karščiau?
NE. E85 dega žemesnėje temperatūroje, nei paprastas benzinas ar suskystintos automobilinės dujos todėl yra patiriama mažiau šiluminių nuostolių. Benzino degimo temperatūra yra apie 47 kJ/g, automobilinių dujų apie 49 kJ/g, o gryno etanolio apie 29,8 kJ/g. Variklis, dirbdamas žemesnėje temperatūroje, dėvisi lėčiau.


Ar bioetanolio E85 naudojimas automobiliuose teigiamai veikai aplinką?
Bioetanolis dėl didesnio deguonies kiekio junginyje dega tolygiau ir švariau nei paprastas benzinas, todėl į aplinką patenka mažiau kenksmingo anglies monoksido ir angliavandenių, kietųjų dalelių ir kitų teršalų. Taip pat bioetanolis yra atsinaujinantis energijos šaltinis, mažinantis priklausomybę nuo iškastinio kuro. Bioetanolio naudojimas mažina priklausomybę nuo įvežtinio kuro, skatina vietinės pramonės bei žemės ūkio vystymąsi.


Ar bioetanolio E85EU adapteris gali būti montuojamas į bet kurį automobilį?
E85EU adapteris gali būti montuojamas visuose benzininiuose automobiliuose su kuro įpurškimo sistema bei benzininiuose automobiliuose su turbina. Dėl aukštesnio bioetanolio oktaninio skaičiaus automobiliai su turbinomis gali daug efektyviau naudoti E85 degalus.


Ar naudojant etanolį mašina šaltu oru užsiveda sunkiau?
Su bioetanolio adapteriu E85EU automobilį lengva užvesti net ir esant šaltam orui. E85EU adapteris, esant šaltam, orui automatiškai padidina įpurškiamo kuro kiekį, taip palengvindamas užvedimą. Automobiliai, varomi E85, kaip ir dyzeliniai automobiliai, sunkiau vedasi esant minusinei temperatūrai. Taip yra dėl bioetanolio savybių nesvarbu, kokio tipo adapterį naudojate. Taip nutinka net jei turite gamyklinį „flex-fuel“ automobilį. Dažniausiai, net ir esant labai šaltam orui, problema išsprendžiama papildomai pasukus užvedimo raktelį. Jei vis tik labai šaltu oru susidursite su pasikartojančiais sunkumais, jums tereikės į baką įpilti kelis litrus paprasto E95 benzino.


Kaip bioetanolio naudojimas įtakoja automobilio galią?
E85 turi aukštesnį oktaninį skaičių (apie 105, o E95 tik 95!), todėl, naudojant etanolį, automobilis turės daugiau galios.
Dėl etanolio pranašumo prieš benziną į lenktynines „IndyCar“ mašinas pilamas grynas bioetanolis.


Ar automobilio pritaikymas naudoti E85 gali pakenkti varikliui?
Šiuo metu pasaulyje yra apie 50.000 automobilių, su įmontuotais bioetanolio adapteriais ir naudojančių E85 kaip kurą. Iki šiol nėra gauta pranešimų apie variklio pažeidimus dėl adapterio įmontavimo ar bioetanolio E85 naudojimo.


Netikėkite gandais apie bioetanolio poveikį varikliams. Žiūrėkite video apie bioetanolio E85 naudojimą standartiniuose automobiliuose.

JAV atlikti tyrimai rodo, kad automobilių, naudojančių etanolį, tepalas būna mažiau užterštas. O dėl žemesnės bioetanolio degimo temperatūros ilgėja variklio veikimo amžius.


Koks skirtumas tarp skaitmeninio ir analoginio adapterio?
Skaitmeninio E85EU adapterio pranašumai - efektyvesnis kuro naudojimas ir laisvė pasirenkant kuro rūšį (E95 arba E85), bei benzino-bioetanolio mišinio santykį be jokių apribojimų ar papildomų nustatymų.


Ar automobilis be adapterio ir ne gamyklinis „flex-fuel“ gali naudoti E85?
NE, Jūsų automobilis turi būti specialiai pritaikytas naudoti E85.

 
Krepšelis

Jūsų krepšelis šiuo metu tuščias